nie Mar 2020

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 62206

Warunki pracy

praca biurowa wykonywana jest w pozycji siedzącej przy komputerze, co najmniej 4 godziny dziennie;
Departament Prawny mieści się w Warszawie przy ul. Miodowej 15; pokój zlokalizowany jest na II piętrze w budynku „B”; winda znajduje się w budynku „B” budynek częściowo jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich; toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w budynku „B” i „C”;

Zakres zadań

  • opiniowanie pod względem formalno - prawnym projektów porozumień międzyinstytucjonalnych, umów oraz decyzji o dofinansowaniu projektów (w tym ich zmian) oraz umów cywilnoprawnych zawieranych na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych w ramach tzw. Pomocy Technicznej,
  • sporządzanie opinii prawnych, analiz i stanowisk w szczególności w zakresie systemu wdrażania funduszy europejskich, pomocy publicznej, finansów publicznych, Prawa zamówień publicznych,
  • opiniowanie decyzji/postanowień i inne pisma wydawane w postępowaniach administracyjnych, w tym prowadzonych przez Departament Budżetu i Finansów, w zakresie wydatkowania środków europejskich, obejmujących w szczególności postępowania o zwrocie w całości lub części dofinansowania przez beneficjentów oraz stosowaniu wobec nich ulg i umorzeń, o których mowa w ustawie o finansach publicznych,
  • prowadzenie spraw sądowych i sądowo - administracyjnych, w szczególności dotyczących funduszy europejskich
  • opiniowanie projektów pełnomocnictw i upoważnień,
  • monitorowane zmian odpowiednich przepisów krajowych i unijnych oraz orzecznictwa sądowego, a także dokonywanie analizy ich wpływu na system wdrażania funduszy europejskich,
  • prowadzenie spraw związanych z kwestią pomocy publicznej w ramach funduszy Unii Europejskiej,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych opracowywanych przez inne organy, kierowane w ramach uzgodnień do MZ.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowisku ds. obsługi prawnej,
  • posiadanie uprawnień radcy prawnego,
  • wiedza z zakresu procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej
  • wiedza z zakresu funduszy europejskich
  • wiedza z zakresu zamówień publicznych
  • wiedza z zakresu finansów publicznych
  • zdolność planowania i samodzielnej pracy
  • umiejętność negocjacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu pomocy publicznej, z zakresu prawa administracyjnego, z zakresu funduszy europejskich
  • zaawansowana znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • zdolność analitycznego myślenia i duża samodzielność
  • umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych i pod presją czasu
  • umiejętność pracy w zespole

Nowe ogłoszenia pracodawców

Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy S.K.

Radca Prawny / Adwokat

małopolskie / Kraków

Publikacja: pon Mar 2020

Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy obsługuje od ponad 25 lat największe podmioty gospodarcze w kraju i za granicą. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem naszymi usługami postanowiliśmy rozpocząć całoroczną rekrutację ekspertów, którzy...

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Radca Prawny

mazowieckie / Warszawa Plac Starynkiewicza 5

(Biuro Prawno – Majątkowe / Dział Radców Prawnych) Umowa na ½ etatu Naszym pracownikom oferujemy: stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę pracę w oparciu o wartości wynikające z ponad 130-letniej tradycji atrakcyjne premie wynikające z...

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie

mazowieckie / Warszawa

Publikacja: nie Mar 2020

Warunki pracy Wejście do budynku przy ul. Pawińskiego 17/21 nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich. W budynku znajdują się dwie windy. Toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, natomiast miejsce pracy znajduje...