pt Sie 2020

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 67287

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno - biurowym, stanowisko zlokalizowane
w pokoju na parterze budynku biurowego dwukondygnacyjnego .
Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy z oprogramowaniem. Większość czynności wykonywana jest w wymuszonej pozycji siedzącej - praca z dokumentami, obsługa monitora ekranowego powyżej 4 godzin na dobę.
Praca w siedzibie pracodawcy jak i poza siedzibą ( zastępstwo procesowe), praca w zespole.
Stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniu biurowym oświetlonym przez światło naturalne i sztuczne, wyposażone w zestaw komputerowy z monitorem ekranowym, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe.
Wejście do budynku przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących i głuchoniemych.

Zakres zadań

  • Świadczenie pomocy prawnej na rzecz Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie.
  • Udzielanie porad prawnych, konsultacji i sporządzanie opinii prawnych w zakresie spraw i postępowań prowadzonych w komórkach organizacyjnych Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie.
  • Opiniowanie projektów aktów normatywnych o charakterze wewnętrznym, decyzji i postanowień wydawanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.
  • Opiniowanie umów, pism i innych dokumentów powodujących skutki prawne dla Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie.
  • Nadzorowanie i pomoc prawna w prowadzeniu postępowań administracyjnych przez poszczególne komórki organizacyjne Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie.
  • Występowania w imieniu Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w charakterze pełnomocnika przed sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji.
  • W przypadkach prawem przewidzianych sporządzanie odwołań, zażaleń, skarg kasacyjnych i kasacji w imieniu Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.
  • Opracowanie projektów aktów prawa wewnętrznego Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weternarii.
  • Pomoc prawna przy rozstrzyganiu skarg i wniosków kierowanych do merytorycznych komórek organizacyjnych Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie.
  • Współpraca z Zespołem do spraw finansowo - księgowych w zakresie windykacji należności.
  • Obsługa prawna postępowań dyscyplinarnych prowadzonych w ramach Komisji Dyscyplinarnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego doświadczenia zawodowego w administracji rządowej
  • Wpis na listę Radców Prawnych
  • Bardzo dobra znajomość prawa polskiego i unijnego z zakresu działania Inspekcji Weterynaryjnej, prawa administracyjnego, finansów publicznych ustawy o służbie cywilnej, prawa pracy.
  • Umiejętność obsługi komputera (LEX, Windows)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Nowe ogłoszenia pracodawców

    Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

    Radca Prawny

    dolnośląskie / Wrocław

    Publikacja: pon Sie 2020

    Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu zatrudni radcę prawnego (zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy) Do obowiązków będzie należało m.in.: udzielanie porad i konsultacji prawnych organom i pracownikom w...

    POZNAJ SZCZEGÓŁY

    Ministerstwo Klimatu w Warszawie

    mazowieckie / Warszawa

    Publikacja: czw Sie 2020

    Warunki pracy •warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań: - zagrożenie korupcją - częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz •Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: - budynek i pomieszczenia urzędu...

    Budimex SA

    Do Twoich zadań należeć będzie: opracowywanie, opiniowanie i negocjowanie warunków prawnych umów, aneksów i porozumień zawieranych przez firmę; sprawowanie nadzoru prawnego nad dokumentacją dotyczącą kontraktów budowlanych; reprezentowanie firmy przed...