Specjalista ds. prawnych w Dziale Zamówień Publicznych, Zaopatrzenia i Gospodarki Aparaturowej

01.10.2021

Ogłoszenie numer: 5642205, z dnia: 2021-10-01

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk z siedzibą przy al. Lotników 32/46, 02-668 Warszawa
zatrudni osobę na stanowisko:

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa
Zadania:
  • prowadzenie spraw z zakresu zamówień publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami wewnętrznymi, zarówno w zakresie obowiązywania ustawy Prawo zamówień publicznych jak i zamówień publicznych dla których ustawa nie ma zastosowania w tym:
    • weryfikacja składanych wniosków o udzielanie zamówień,
    • współpraca z komórkami merytorycznymi przy przygotowywaniu dokumentacji zamówień,
    • ustalanie właściwej procedury dla konkretnych zamówień;
    • przygotowanie i dokumentowanie przeprowadzanych procedur zakupowych w tym m.in. przygotowywanie SWZ, przygotowywanie umów zapytań ofertowych, zamieszczanie ogłoszeń na Platformie e-Zamówienia (BZP) lub przekazywanie do publikacji ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich, publikacja postępowań na platformie zakupowej, wykonywanie innych wymaganych czynności, koniecznych dla prawidłowego przygotowań i przeprowadzenia postępowań o zamówienie publiczne,
    • badanie i ocena ofert składanych przez wykonawców w toku prowadzonych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego,
    • prowadzenie dokumentacji realizowanych zamówień publicznych,
    • udział w pracach Komisji przetargowej,
    • przekazywane zawartych umów do realizacji komórkom organizacyjnym w Instytucie, monitorowanie realizacji prowadzonych zamówień.
  • udział w pracach nad przygotowywaniem wewnętrznych regulacji w zakresie udzielania zamówień publicznych;
  • udział w przygotowywaniu planu zamówień publicznych i sprawozdań do UZP;
  • udział w kształtowaniu polityki zakupowej, optymalizacji procesu zakupów oraz w planowaniu zamówień publicznych;
  • nadzór nad realizacją zawartych umów oraz sporządzanie aneksów umów w przypadku ich zmiany;
  • kompletowanie, przechowywanie oraz archiwizowanie dokumentacji;
  • udzielanie wyjaśnień i informacji z zakresu zamówień publicznych;
  • przygotowywanie dokumentów i informacji na potrzeby współpracy z audytorami, kontrolerami i uprawnionymi do prowadzenia kontroli w zakresie zamówień publicznych.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe prawnicze (warunek konieczny);
  • bardzo dobra znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi do ww. ustawy, orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej;
  • doświadczenie w samodzielnym przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych – 1 rok;
  • pożądana znajomość języka angielskiego;
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera, w szczególności pakietu MS Office;
  • komunikatywność, samodzielność, skrupulatność, umiejętności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole, umiejętność działania pod presją czasu, terminowość;
  • pożądane doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych w szczególności w jednostkach naukowych, badawczych.